Havayolları Ofisleri

“Charter Uçuşları: Avantajları, İmkanları ve Ayrıcalıkları”

Charter Uçuş Nedir ve Nasıl Bulunur?

Charter uçuş, seyahat acenteleri tarafından kiralanarak yapılan özel bir seferdir. Genelde tarifeli uçuşların aksine daha uygun fiyatlı olması sebebiyle, tercih edilir. Tatil dönemlerinde seyahat acenteleri, uçak kiralayarak charter seferi oluşturabilir ve böylece müşterilerine uygun fiyatlı bir seyahat imkanı sunarlar.

Uygun Fiyatlar ve Avantajları

  1. Charter uçuşlar genellikle daha uygun fiyatlıdır ve seyahat acenteleri, müşterilerine 1-2 haftalık otel satın alımında birlikte uygun fiyatlı bir charter seferi teklif edebilirler. Bu uçuşlar tarifeli uçuşlar gibi kesin saatlerinde kalkmazlar ancak fiyatları daha uygun olduğu için tercih edilirler. Özellikle yaz aylarında yurtdışından Türkiye’ye çok sayıda charter uçuş yapılır.

Değişebilen Saatler

Charter sefer bileti havayolu şirketlerinden satın alınamaz ve tarifeli seferlere göre daha uygun fiyatlı olsa da, yoğun dönemlerde daha pahalı olabilir. Örneğin, Beşiktaş gibi bir takımın Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı maç için, şehre özel charter turlar düzenlenir ve bu turlar genellikle charter uçuşlarla yapılır. Tarifeli seferlerin yetersiz kalması durumunda, charter uçuşlar daha pahalı olabilir.

Yurtdışındaki Durumlar

Yurtdışına yönelik turlarda da sık rastlanabilir ve birkaş seyahat acentesi, birleşik charter seferi yapabilir. Charter uçuş satın aldığınızda, uçak saatini seferden bir iki gün önce kontrol etmek en önemli noktalardan biridir. Çünkü tur şirketlerinin charter seferlerindeki uçak saatini değiştirme yetkisi bulunur.

Sonuç olarak, charter uçuşlar en uygun fiyatlı uçak bileti olma özelliğini taşısa da , dikkat edilmesi ve seyahat acentasından ayrıntılı bilgi alınması gerekir.

Rezervasyon ve Danışma için Telefon : 0.312.418 48 49 GSM : 0.533.657 80 64